System of a Down Hakkında

 System of a Down (bazen olarak kısaltılır SOAD veya System ) bir olan grup arasında kaya Amerikan aslen nereli, California .
 1994 yılında kurulangrup şu anda tamamı Ermeni kökenli dört üyeden oluşuyor:
  Daron Malakian , Serj Tankian , Shavo Odadjian ve John Dolmayan .
 Geliyor Kaliforniya yeraltı sahnesi, grup ilk sürümü ile ilk başarısını buluştu eşsesli albümü serbest bırakılması 1998'de Toksisite 2001 yılında grubun
 ilk albümü bir numara ulaşmak için Billboard 200 , popülarize System of a Down ulusal ve uluslararası sahnelerde

 Etkilerinin çeşitliliği ve deney yapma eğilimi nedeniyle , System of a Down'ın müzik tarzını sınıflandırmak zor olmaya devam ediyor.
 Açıkça progresif rock'tan etkilenen grubun müzik tarzı, gitar riffleri, melodik vokaller, sıra dışı ses yapıları ve belirgin deneysel bir yaklaşımla karakterizedir.
 System of a Down'ın genellikle dadaist ve dolaylı olan sözleri , grubun savaşı, tüketim toplumunu ve küreselleşmeyi kınayan siyasi bağlılığını ortaya koyuyor.
 Onun kararlı sözleri, grubu bazı şarkılarında ele alınan Ermeni soykırımının tanınması da dahil olmak üzere büyük davaların amiral gemisi haline getirdi.

 Grup, üçü Billboard 200'de 1 numaraya ulaşan beş stüdyo albümünün yayınlanmasıyla önemli bir ticari başarı elde etti.
 System of a Down, dört Grammy Ödülü'ne aday gösterildi ve 2006'da tekli BYOB ile en iyi hard rock performanslarından birini kazandı .
 Antrenman ara verdiğini duyurduağustos 2006. Grup üyeleri daha sonra paralel projelere giriştiler:
  Daron Malakian ve John Dolmayan alternatif metal grubu Scars on Broadway'i kurdular ,
  Serj Tankian bugüne kadar beş stüdyo albümü çıkaran solo bir kariyere başladı,
  Shavo Odadjian ise rapçi RZA ile Achozen'i kurdu.
 Grup, dört yıllık toplu müzikal hareketsizliğin ardından Kasım 2010'da yeniden bir araya geleceğini duyurdu ve
 Rock in Rio , Rock am Ring veya Download Festival gibi birçok prestijli rock festivalinde sahne alacağı üç yıllık bir dünya turu planlıyor .
 System of a Down daha sonra 2015 yılında Ermeni soykırımının yüzüncü yılı vesilesiyle Wake Up The Souls Tour adlı başka bir tur planlıyor .
 System of a Down , son albümünün yayınlanmasından 15 yıl sonra, 2020'de Dağlık Karabağ'da meydana gelen savaşlara tepki olarak iki yeni şarkıyla yeni bir geri dönüş yapıyor.
 
Kaynak

Bu Site Hakkında

 Bu site başından anlaşıldığı gibi şaka amaçlıdır. SOAD'ın üstüne uğraşılmamış Türkçe çevirileri bulunur.
Bu siteyi kurma fikri şu üstte bulunan linkteki sitedir. Çevirilerini Google Translate gibi bir çeviri aracından yaptıkları için bana ve arkadaşlarıma komik geldi.
Ardından neden bütün şarkılarının çevirilerini bu şekilde yapmıyorum diye aklımdan geçirdim. Sonuç olarak bu site artık var. 
  

Contact

Discord: leuco!#0752

Me and System in STA! Also Innervision is my fav.